Make your own free website on Tripod.com
Ravit 12.11.2004

Tervetuloa ravailemaan TeamTonttu&Companyyn taas pitkän syyskatkon jälkeen!
Ravit järjestetään aivan tavallisina viikonloppu raveina, ilman huimia palkintosummia ja erikoislähtöjä. Ainoa "erikoisuus" on se, että kaikki lähdöt juostaan ryhmälähtöinä. Suomenhevoset, lämminveriset, A- ja B-ponit ovat kaikki tervetulleita kilpailemaan omiin lähtöihinsä.
Enemmittä löpinöittä päästän teidät nyt ilmoittautumaan, tarkemmat ohjeet siihen tuossa vieressä ->
Nautitaan jalosta hevosurheilusta (ja miksei myös poni) ja toivotaan että sää suosii. ^^
 
Terveisin: Anna & Kati

Ilmoittautuminen:
 
Ja lukekaahan huolella läpi, sillä väärät osallistumiset karsitaan armotta!
 
-yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
- yksi hevonen voi juosta raveissa vain kerran
-yhdeltä tallilta/ omistajalta vain 3 hevosta/ lähtö
-ilmoita hevosesi sille soveltuvaan lähtöön, ennätyksetömät ensin koelähtöön
-ikärajat: sh 3-14v, lv 2-14v, ponit 3-16v, monté 5-14v
-ilmoittautuminen vain alla olevassa muodossa:
 
lähtö x.
6v o T.P. Kilen-Pujo - Anna V. (SiRo) 1.22,2ke
4v t C.S. Lymy-Enkeli - Kati K. (SiRo) 1.27,4ake
 
Ilmoittautumiset tänne!

Lähdöt:
 
 
Lähtö 1.
ryhmäajo A-poneille 1100m, avoin TULOKSET!
Palkinnot: 150 - 100 - 50 - 30 - 20ve
Osallistujat
1. 11v t Geersa - Kata (Hrt) 2.23,2 //  HLL
2. 11v o Ku.Va.Barter - Mari (Hrt) 2.23,3 // 7.  2.45,3
3. 10v o Haapalan Perfect - Johanna (Hrt) 2.23,5 // 1.  2.43,3 Onnea!
4. 4v t Sitruunapiirakan Viuhpiipore- Annika (Fires) 2.35,5 // 6.  2.45,2  
5. 4v o NMH Elvenpath - Jonsku (calvaro) ei enn // 9.   2.45,9
6. 4v o Mastermind - Heidi (calvaro) 3.03,1 // 5.  2.45,0
7. 5v o Viivuska's Froth Sorcerer - Achie (HeRi) ei enn // 10.  2.46,3
8. 6v t Haapalan Gilda - Kati K. (HeRi) 2.45,7 // 4.  2.44,9
9. 3v o. T.P Batman - Pinzu (SiRo) ei enn // 8.  2.45,7
10. 4v o Ceasar's Error - Anne S. (ARy) 3.02,9x // 11.  2.46,3
11. 5v t Isobel - Heli K (Team Ninitra) 3.02,3ly // 3.  2.43,8
12. 11-v t CRS Meliflua - Pipsa (KirppuRa) 2.41,3 // 2.   2.43,4
Karsittu:
7v o Tiit's Not yet a Murray - Ellen (TiTo) 2.22,9 >> lähtö täynnä
7v t Tiit's Ring-Mix - Karita (TiTo) 2.34,0 >> sama syy
 
Lähtö 2.
Ryhmäajo B-poneille 1100m, avoin TULOKSET!
Palkinnot: 200 - 100 - 50 - 30 - 10ve
Osallistujat
1. 5v r Constellation R.C. - Nina (CT) 2.34,5ly // 8.  2.39,5
2. 4v o Dollarin Terroristi - Kati K. (HeRi) 2.24,6 // 5.  2.39,0
3. 4v t Dollarin Adorable - Anna V. (HeRi) 2.23,1 // 6.  2.39,2
4. 4v t Dollarin Pahaenteinen - Pipsa (KirppuRa) 2.25,7ly x // 7.  2.39,3
5. 4v o Cerid Vilhelm - hooriya (OriRa) 2.31,5 // 3.  2.37,8
6. 10v. o. Kuhnurin Castaway Souls - Suzy (ION) 2.44,7ly // 4.  2.37,9
7. 9v. o. Life As A Time - Solros (KRT) 2.43,3ly // 1.   2.36,2 Onnea!
8. 7v o Drönares Doran - Mira R. (PT) 2.16,5 // 2.  2.36,7
9.
10.
11.
12.
 
Lähtö 3.
Ryhmäajo lämminverisille 2100m, avoin TULOKSET!
Palkinnot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
1. 5v o Elliot Loisto - Nina (CT) 1.11,6aly // 3. 17,2ake
2. 11v o French Gale - Welby (KirppuRa, KL-904) 22,0ke // 1. 16,9ake Onnea!
3. 5v o BM Exiting Runner- Tommi (Fires) 1.11,7ly // 7. 18,1ake
4. 3v o Fire's Favourite- Annika (Fires) 1.15,8ke // 10. 18,7ake
5. 5v t Beautiful Nin - Raimo (calvaro) 1.14,8ly // 4. 17,5akex
6. 3v t CT Mezzanotte - Rainer (calvaro) 1.15,7ke // 8. 18,3akex
7. 4v o Simply Splendid - Achie (HeRi) 1.18,6ake // 2. 17,1ake
8. 10v o Calogerus - HeLi (FSRa) 11,3ke // HPL
9. 7v t Royal Nin - Heli K (Team Ninitra) 1.14,1ake // 11. 18,9akexx
10. 5v t Goddess Nin - Marko J (Team Ninitra9 1.15,5,aly // 5. 17,6ake
11. 6v t Knockout Burn - Sara M (Team Ninitra) 1.14,5ake // 9. 18,6ake
12. 3v t Celtic Nin - Ellen (TiTo) 1.24,5 // 6. 18,0ake
 
Lähtö 4.
Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, avoin TULOKSET!
Palkinot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
1. 3v t Tulituulen Susasanna- Annika (Fires) 1.29,8ke // 2. 35,3ake
2. 3v o Tulituulen Veroleikki- Tommi (Fires) ei enn // HPL
3. 3v t Lunatar - Raimo (calvaro) ei enn // 7. 36,1ake
4. 3v t IH Pikku Kesätyttö - Rainer (calvaro) 1.49,6ke // 3. 35,6akex
5. 9v t Arabella - Lotta (LCRS) 1.31,6ke // 8. 36,4akex
6. 7v t KD Petollinen - HeLi (FSRa) 30,6ake // 4. 35,7ake
7. 3v o N.I.N.Gabriel - Heli K (Team Ninitra) ei enn // 1. 35,2ake Onnea!
8. 5v o N.I.N.Elias - Marko J (Team Ninitra) 1.29,6ake // HPL
9. 9v o RKS Rivo - Ellen (TiTo) 1.29,6 // 10. 37,0akexx
10. 3v t ST Iina - Jenni T. (Team N'Joy) 1.32,6ke // 6. 36,0ake
11. 3v o Loisto-Kamu - Silent (dew) 28,9 // 9. 36,5ake
12. 4v t Tuulen Kuutamo Keiju - minttu (TRH) ei ennätystä // 5. 35,8ake
 
Lähtö 5.
Ryhmäajo lämminverisille 2100m, tammat TULOKSET!
Palkinnot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
1. 4v t CT's Lucinda - Nina (CT) 1.13,9aly // 10. 18,0ake
2. 13v t Magician Rose - Kata (Hrt) 11,2 // 5. 16,7ake
3. 10v t Little Rose - Mari (Hrt) 13,0 // 3. 16,5akex
4. 7v t Roses O'Rawel - Johanna (Hrt) 13,0 // 6. 16,9ake
5. 6v t Lake's Christy- Assi (Fires) 1.12,4ake // 4. 16,6ake
6. 5v t Minerva Nin- Tommi (Fires) 1.13,2ke // 7. 17,2akex
7. 6v t Cornelia De Feu - Raimo (calvaro) 1.13,4aly // 11. 18,3akexx
8. 4v t T&C Mega Girl - Achie (HeRi) 1.23,1ke // 9. 17,7akexx
9. 4v t T&C Peace Swan - Fiiu (BraRi) 1.18,8ke // 2. 16,3ake
10. 6v t LSa Midnight Child - Jenna B(ECR) ei enn // 8. 17,5ake
11. 6v t Pornistar - HeLi (FSRa) 17,5ke // 1. 16,2ake Onnea!
12. 12v t Booyakasha Nin - Heli K (Team Ninitra) 1.12,1ake // HLL
Karsittu:
12v t Pine Loisto - Marko J (Team Ninitra) 1.12,5ake >> lähtö täynnä
 
Lähtö 6.
Ryhmäajo suomenhevosille 1600m, alle 1.40,0 TULOKSET
Palkinnot: 700 - 350 - 210 - 140 - 70
Osallistujat
1. 5v o Valoravurin Varjoton - Welby (KirppuRa, KL-904) 29,1ke // 7. 30,8aly
2. 5v t CT'n Unileikki- Tommi (Fires) 1.27,4ake // 6. 30,6aly
3. 6v t N.I.N. Lemmen Rohto- Assi (Fires) 1.24,7ly // 10. 31,4aly
4. 4v t Kuunvalon Tuulen-Kuiskaus - Anna V. (HeRi) 30,0ake // 1. 29,6alyx, Onnea!
5. 4v t C.S. Tunturin Tuima - Achie (HeRi) 1.35,4ke // 4. 30,1aly
6. 4v o A.H. Vinkkeri - Fiiu (BraRi) 1.37,0ke // 9. 31,2aly
7. 6v t Le Daisy - Pilvi (HeRi) 1.32,2ke // 3. 30,0aly
8. 4v t. Haamu-Alli - Pinzu (SiRo) 28,7kp // HPL
9. 6v t N.I.N.Kainotar - Heli K (Team Ninitra) 1.27,7aly // 8. 31,0alyx
10. 6v o Tiiterin Viksu ja Vilmaattinen - Ellen (TiTo) 1.30,5 // 2. 29,7aly
11. 12v t Tiibetin Lamah - Riikka J. (SiJe) 1.24,7ke // 5. 30,5aly
12.
 
Lähtö 7.
Ryhmäajo lämminverisille 2600m, alle 1.16,0 TULOKSET!
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 -90ve
Osallistujat
1. 4v o CT's Topsy Turvy - Jossu (CT) 1.14,0ake // 4. 14,6ake
2. 5v t Ray Ray Rose - Kata (Hrt) 13,6 // 1. 14,0ake Onnea!
3. 7v t Fell Rose - Mari (Hrt) 14,2 // 2. 14,1ake
4. 5v t Travel Rose - Johanna (Hrt) 15,3 // 11. 16,3akexx
5. 7v o Fire's Amazonite- Annika (Fires) 1.12,4ke // 6. 15,0akex
6. 2v o Caliente Nin - Anna V. (HeRi) 13,6ake // 3. 14,5akex
7. 6v o Raffy Loisto - Raimo (calvaro) 1.13,3aly // 10. 16,2ake
8. 8v o Insend Enter - Shinester (TäTö) 1.10,1aly // HPL
9. 10v o Nine Inch High - HeLi (FSRa) 13,5ake // 9. 15,6ake
10. 8v o. KN Rocky Heart - Pinzu (SiRo) 12,1ly // 7. 15,3ake
11. 4v o. Shinko King - Tepa (SiRo) 14,1ly // 5. 14,9ake
12. 7v t Lemon Rind - Heli K (Team Ninitra) 1.14,7ake // 8. 15,4ake
Karsittu:
7v o Kariba Nin - Marko J (Team Ninitra) 1.14,7ke >> lähtö täynnä
7v o Balhea Nin - Sara M (Team Ninitra) 1.13,7ake >> sama syy
4v o Kir Royal - hooriya (OriRa) 1.15,7pi >> sama syy
6v o Halebob Cream - Jenni T. (Team N'Joy) 1.12,1aly >> sama syy
7v o Sleepy Nin - Salla K. (Team N'Joy) 1.14,7ake >> sama syy
5v t Rock's Key To My Soul - Iina P. (Team N'Joy) 1.14,2ly >> sama syy
 
Lähtö 8.
Ryhmäajo suomenhevosille 2600m, alle 1.27,0 TULOKSET
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 - 90ve
Osallistujat
1. 7v t L.R. Nemen Tähti - Jossu (CT) 1.22,3ke // 6. 27,2akp
2. 13v o Salama-Vili - Kata (Hrt) 20,4 // 3. 26,6akp
3. 11v t Loisto-Vekutar - Mari (Hrt) 21,8 // HLL
4. 11v o Ryysyrannan Silmänilo - Johanna (Hrt) 20,6 // 8. 27,6akp
5. 7v o N.I.N.Ritarin Ryyppy- Tommi (Fires) 1.26,2akp // 9. 28,0akpx
6. 6v o Kilen-Pujo - Anna V. (HeRi) 22,2ake // 2. 26,5akp
7. 4v o Sunikan Hammaspeikko - Raimo (calvaro) 1.26,6ly // 1. 26,3akp, Onnea!
8. 8v o N.I.N.Ruutujätkä - Heli K (Team Ninitra) 1.24,7ke // 7. 27,5akpx
9. 8v t Loisto-Vauhti - Marko J (Team Ninitra) 1.25,3ake // 4. 26,8akp
10. 10v t Puuhelmi - Sara M (Team Ninitra) 1.25,1ake // 5. 27,0akp
11.
12.
 
Lähtö 9.
Ryhmäajo peitsareille 1600m, avoin TULOKSET
Palkinnot: 800 - 400 - 200 - 100 - 70ve
Osallistujat
1. 4v o Future Is Golden Price- Annika (Fires) p.09,0ke // 3. 09,9aly
2. 3v t Fire's Della Mirabella- Tommi (Fires) p.09,9ke // 1. 09,7aly, Onnea!
3. 6v t Infinite Yankee - Anna V. (HeRi) 09,0ake // 4. 10,1aly
4. 4v o T&C´s Futures Yankee - Kati K. (HeRi) 08,8ake // 2. 09,8aly
5. 5v t Nin's Nevergo - Heli K (Team Ninitra) p.1.09,1ke // 5. 10,3aly
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
 
Lähtö 10.
Ryhmäajo suomenhevosille 1600m, enint. 30 000ve voittaneille TULOKSET
Palkinnot: 700 - 350 - 210 - 140 - 70ve
Osallistujat
1. 7v o HR Salaman Isku - Kata (Hrt) 22,2 // 2. 30,0aly
2. 7v t Tähden Toive - Mari (Hrt) 24,2 // 3. 30,3aly
3. 5v t Tulituulen Lumikuningatar- Annika (Fires) 1.20,8ly // 4. 30,5aly
4. 4v t C.S. Lymy-Enkeli - Anna V. (HeRi) 27,4ake // 5. 30,9alyx
5. 4v t Uskomattoman Sihisevä Sitaattisulka - Jozzu (HuRi) kl // 1. 29,9aly
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.