Make your own free website on Tripod.com
Ravit 15.3.2005

Tervetuloa ravailemaan Virtuaalisen Orlov-yhdistyksen järjestämiin raveihin!
Ravit järjestetään aivan tavallisina viikonloppu raveina, ilman huimia palkintosummia ja erikoislähtöjä. Ainoa "erikoisuus" on se, että kaikki lähdöt juostaan ryhmälähtöinä. Suomenhevoset, lämminveriset, A- ja B-ponit ovat kaikki tervetulleita kilpailemaan omiin lähtöihinsä.
Enemmittä löpinöittä päästän teidät nyt ilmoittautumaan, tarkemmat ohjeet siihen tuossa vieressä ->
Nautitaan jalosta hevosurheilusta (ja miksei myös poni) ja toivotaan että sää suosii. :)
 
Terveisin: Anna V.

Ilmoittautuminen:
 
Ja lukekaahan huolella läpi, sillä väärät osallistumiset karsitaan armotta!
 
-yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
- yksi hevonen voi juosta raveissa vain kerran
-yhdeltä tallilta/ omistajalta 3 hevosta/ lähtö
-ilmoita hevosesi sille soveltuvaan lähtöön, ennätyksetömät ensin koelähtöön
-ikärajat: sh 3-14v, lv 2-14v, ponit 3-16v, monté 5-14v
-ilmoittautumisesta jätetään turhat pisteet, pilkut ja viivat pois!
-ilmoittautuminen vain alla olevassa muodossa (muulloin seurauksena hylkäys):
 
lähtö x.
6v o Kilen-Pujo - Anna V. (SiRo) 1.22,2ke
4v t C.S. Lymy-Enkeli - Kati K. (SiRo) 1.27,4ake
 
Ilmoittautumiset tänne!

Lähdöt:
 
 
Lähtö 1. 12/12 TULOKSET!
ryhmäajo A-poneille 1100m, avoin
Palkinnot: 150 - 100 - 50 - 30 - 20ve
Osallistujat
5v r Keijun Minori - Tiina (calvaro) 2.42,3ly // 2.48,7aly + 150ve
5v o NMH Elvenpath - Heidi (calvaro) 2.38,6ly // 2.48,8aly + 100ve
7v t Resdia 'D - Sanna L (FuRa) 2.28,3 // 2.49,3aly + 50ve
8v t HQ Kiukutteleva Prinsessa - Suzy (RED) 2.38,8ly // 2.49,6alyx + 30ve
5v o Für Baccara - Sini J (HeRi) 2.36,4ly // 2.50,0aly + 20ve
8v t HQ Kiukkuinen Kummilapsi - Ella L. (KeKaRa) ei enn // 2.50,2aly
14v t Geersa - Kata (Hrt) 2.23,2 // 2.50,8alyxx
5v o Mastermind - Jonsku (calvaro) 2.37,9ly // 2.51,1aly
4v t Meley von Giant - Pilkku (NRS) 2.46,0x // 2.51,5alyx
4v o Mintun Amore - Leena I. (Pro) 3.03,8 // 2.52,0aly
6v o Kasper Minne - sofie (TRH) 2.27,6 // 2.52,3aly
8v t Takapiha's Barbie-Girl - Alexandra T (BraRi) 2.37,4ly // HPL
Karsittu:
14v o Ku.Va.Barter - Mari (Hrt) 2.23,3 -> lähtö täynnä
13v o Haapalan Perfect - Johanna (Hrt) 2.23,5 -> lähtö täynnä
8v o. Ryysyrannan Pelimies - Christina (PaRa, KL-008) 2.27,6pi -> lähtö täynnä
7v o. Sähikäisen Aivan Omituinen - Pomppis (RED) 2.53,2 -> lähtö täynnä
11v t. Bop'Roosa - Saara (KeRa) 2.26,0pi -> lähtö täynnä
11v o Littlehoof's Meteoric - Wiewie (HsK) 2.22,2 -> lähtö täynnä
13v o Ku.Va. Eemeli - Jenny (Team WW) 2.27,2 -> lähtö täynnä
 
 
Lähtö 2. 11/12 TULOKSET
Ryhmäajo B-poneille 1100m, avoin
Palkinnot: 200 - 100 - 50 - 30 - 10ve
Osallistujat
5v t Dollarin Adorable - Anna V. (RED) 2.18,7ly // 2.32,2aly + 200ve
7v o Laakson Legendary - Pomppis (RED) 2.31,3 // 2.32,4a + 100ve
7v t Kalmarin Tintti - Alexandra T (BraRi) 2.40,9 // 2.33,0a + 50ve
7v t. Nordanvind - Jenny (HsK) 2.10,3 // 2.33,2ax + 30ve
7v t C.S. Miss Summer - Sini J (HeRi) 2.40,3 // 2.33,6a + 10ve
9v o Drönares Doran - Mira R. (PT) 2.14,3 // 2.34,2a
6v o IH Winter Time - Suzy (RED) 2.35,9x // 2.34,5axx
5v o Dollarin Terroristi - Kati K. (RED) 2.14,6ly // 2.34,6a
12v o. Kuhnurin Clairvoyant - Wiewie (HsK) 2.06,7 // 2.35,1ax
5v t Bergvallens Bianca - Nelli (MSRa) 2.19,9 // HLL
5v t Dollarin Pienokainen - Sanna L (FuRa) 2.16,5 // HLL
 
 
Lähtö 3. 12/12 TULOKSET!
Ryhmäajo lämminverisille 2100m, avoin
Palkinnot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
4v t JT Novaspace - Sanna L (FuRa) 16,5 // 17,2ake + 500ve
2v t CT Beautiful Indian - Saara (KeRa) ei enn. // 17,4ax + 250ve
6v t Beautiful Nin - Rainer (calvaro) 1.14,2aly // 17,5a + 150ve
2v o CT Final Notice - Pomppis (RED) ei enn. // 18,0a + 100ve
6v o CT Plein de Tact - Santsu J. (RED) 1.23,8ke // 18,1a + 50ve
3v t Dinah N'Joy - Jonsku (calvaro) 1.15,5ake // 18,3a
4v o Raymondó Loisto - Wiewie (HsK) 16,4 // 18,6a
3v t Music's Yankee Star - Sanna (PT) 1.21,0 // 19,1axx
8v o BM Let's Go - Christina (PaRa, KL-008) 1.13,5aly // 19,5a
4v t Divine Nin - Nelli (MSRa) 16,2 // 19,6a
2v t PT Starline - Julia (PT) 1.36,3 // HPL
4v o Indigéno Wie - Raimo (calvaro) 1.20,8ke // HLL
Karsittu:
3v o Robust N'Joy/Sandra (RRS) ei enn -> osallistuminen väärin
3v o Fire's Pier/Katri (RRS) 1.24,2 -> sama syy
5v t Unforgiveable'D/Janne (RRS) 1.17,8m -> sama syy
 
 
Lähtö 4. 12/12 TULOKSET!
Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, avoin
Palkinot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
5v t Pikkuvaahteran Runotar - Alexandra T (BraRi) 1.27,8ly // 29,2ake + 500ve
8v o Legendan Samooja - Sanna L (FuRa) 21,7ke // 29,5a + 250ve
3v t WN Utopia - minttu (TRH) 'ilm. kl.' // 30,3ax + 150ve
5v t Mintun Vesipisara - minttu (TRH) 1.27,2 // 30,4a + 100ve
6v o Taru Keijun Amppelilohikäärme - Jonsku (calvaro) 1.24,5kp // 30,6a + 50ve
5v t S.S. Suussa Sulava Suudelma - Sini J (HeRi) 1.35,9ake // 30,9axx
5v o Sunikan Hammaspeikko - Raimo (calvaro) 1.24,3aly // 31,1a
3v o PT Nopsajalka - Julia (PT) 1.33,0 // 31,5a
3v t PT Loistokas - Mira (PT) 1.46,3 // 33,0axx
7v o. Ryysyrannan Jesperi - Pomppis (RED) 1.29,7akp // HPL
5v o Takapihan Suikku - Suzy (RED) 1.28,8lyx // HLL
5v o Rosvo-Roope TK - Rainer (calvaro) 1.29,5ke // HLL
Karsittu:
4v o. Lennon Eetu - Christina (PaRa, KL-008) 1.29,7ke -> lähtö täynnä
9v t. Kettulan Harmaa Naama - Saara (KeRa) 1.33,6ke -> lähtö täynnä
4v o. Calvaron Tuulenhaltija - Wiewie (HsK) 47,0ke -> lähtö täynnä
 
Lähtö 5. 4/12 TULOKSET
Ryhmäajo orloveille 1600m
Palkinnot: 900 - 450 - 300 - 150 - 100ve
Osallistujat
4v t Jasnaja - Kati K. (RED) *ilm.kl* // 18,2aly + 900ve
3v t Karelija III - Virginia R. (ION), ilm. kl // 18,5aly + 450ve
5v o Pedal´s Copperine - Konsta V. (TC) *ilm.kl* // 18,6aly + 300
5v t Pachita - Anna V. (RED) *ilm.kl* // 18,9alyx + 150ve
 
 
Lähtö 6. 7/12 TULOKSET
Ryhmäajo suomenhevosille 1600m, alle 1.40,0
Palkinnot: 700 - 350 - 210 - 140 - 70
Osallistujat
8v t Ryysyrannan Kaihomieli - Mira (PT) 1.25,0 // 30,2aly + 700ve
3v t Perhoseffekti DT - Sanna L (FuRa) 39,1ke // 30,5a + 350ve
7v t Kettulan Valkoinen Valhe - Pomppis (RED) 1.27,9ake // 30,9a + 210ve
5v t N.I.N.Vauhdikas - Kata (Hrt) 28,8 // 31,2a + 140ve
7v o Tyrskyn Rokkipoika - Julia (PT) 1.25,2 // 31,3a + 70ve
4v t N.I.N.Puulintu - Heli K (Team Ninitra) 1.33,8ke // 31,5a
6v t Viveka - Christina (PaRa, KL-008) 1.32,8ke // 31,9ax
7v t Tuulen Kuutamo Keiju - Sari (HCT) 1.31,4aly // 32,7axx
5v o N.I.N.Kuje - Marko J (Team Ninitra) 1.33,9ke // HPL
 
Lähtö 7. 12/12 TULOKSET!
Ryhmäajo lämminverisille 2600m, alle 1.16,0
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 -90ve
Osallistujat
11v o CT Travel Mate - Jonsku (calvaro) 1.13,3aly // 15,2akp + 900ve
6v o Ambro Loisto - Julia (PT) 1.12,3 // 15,4a + 450ve
6v t Neó Classique - Sanna (PT) 1.15,4 // 15,5a + 270ve
5v t Sun Of Toscana - Raimo (calvaro) 1.15,0aly // 15,8a + 180ve
6v t L.F.'s Aisha - Rainer (calvaro) 1.14,7ke // 16,1ax + 90ve
5v o Downspeed Nin - Sanna L (FuRa) 14,9 // 16,3a
5v o Caliente Nin - Anna V. (RED) 11,3aly // 16,5a
2v t GT Coming Soon - Kristiina K. (LEX) 1.15,5ly // 16,7ax
9v t Roses O'Rawel - Kata (Hrt) 13,0 // 17,0a
8v o KD's Sewer Speedway - Nelli (MSRa) 15,1ke // 17,2a
10v o Insend Enter - Shinester. (TäTö) 1.10,1aly // 17,8axx
15v r Rocket Brave - Kati K. (RED) 15,7ake // HKÄ
Karsittu:
12v t Little Rose - Mari (Hrt) 13,0 -> lähtö täynnä
6v t Ray Ray Rose - Johanna (Hrt) 13,5 -> lähtö täynnä
6v t CT's Lucinda - Jossu (CT) 1.12,5ake -> lähtö täynnä
9v o. Lonestar* - Christina (PaRa, KL-008) 1.14,6aly -> lähtö täynnä
10v o Asterix Brave - Boksu (DRT) 1.14,6 -> lähtö täynnä
6v t General's Cream - Wiewie (HsK) 14,9 -> lähtö täynnä
 
 
Lähtö 8. 12/12 TULOKSET!
Ryhmäajo suomenhevosille 2600m, alle 1.27,0
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 - 90ve
Osallistujat
7v o Kilen-Pujo - Anna V. (RED) 20,6aly // 26,5akp + 900ve
8v o Uskomattoman Nopea - Tiina (HuRi) 1.26,3ake // 26,6a + 450ve
13v t Loisto-Vekutar - Mari (Hrt) 20,8 // 26,9a + 180ve
16v o Salama-Vili - Kata (Hrt) 20,4 // 27,2ax + 90ve
9v t FIM-Tähti - Raimo (calvaro) 1.20,3ake // 27,4a
13v o Ryysyrannan Silmänilo - Johanna (Hrt) 20,6 // 27,7a
7v o Kukan Pallosalama - Rainer (calvaro) 1.20,4aly // 28,0ax
6v o Tähdenlento - Wiewie (HsK) 24,7 // 28,1a
6v o E.M Noidan-Liekki - Sari (HCT) 1.24,3ake // 28,3a
5v t C.S. Lymy-Enkeli - Kati K. (RED) 22,6ake // 28,5ax
7v o JZT Viekserin-Vikke - Konsta V. (TC) 24,1 // 28,6axx
8v o. N.I.N. Leimahdus - Dereka (dew) 23,6ake // HLL
 
 
Lähtö 9. 2/12
Ryhmäajo peitsareille 1600m, avoin
Palkinnot: 800 - 400 - 200 - 100 - 70ve
Osallistujat
5v o T&C´s Futures Yankee - Kati K. (RED) 08,0aly // 10,3aly + 800ve
9v t Nin's Nevergo - Heli K (Team Ninitra) p.1.09,1ke // 10,5a + 400ve
7v t Infinite Yankee - Anna V. (RED) 09,0ake // 11,0a + 200ve
 
 
Lähtö 10. 5/12
Ryhmäajo suomenhevosille 1600m, enint. 10 000ve voittaneille
Palkinnot: 700 - 350 - 210 - 140 - 70ve
Osallistujat
5v t Kuunvalon Tuulen-Kuiskaus - Anna V. (RED) 26,0ake // 33,2aly + 700ve
6v t Kiidon Vilaus - Wiewie (HsK) 28,9 // 33,4a + 350ve
4v t Lunatar - Raimo (calvaro) 1.28,1ake // 33,9a + 210ve
5v o N.I.N.Gabriel - Heli K (Team Ninitra) 1.26,9ke // 34,1a + 140e
5v t IH Pikku Kesätyttö - Rainer (calvaro) 1.28,0api // 34,2a + 70ve
5v t Procyonin Luonnostelma - Sanna L (FuRa) 27,6 // 34,5ax