Make your own free website on Tripod.com

VRER-ravit 3.7.2005

Tervetuloa ravailemaan TeamTonttu&Companyn järjestämiin raveihin!
Ravit järjestetään aivan tavallisina raveina, ilman huimia palkintosummia ja erikoislähtöjä. Ainoa "erikoisuus" on se, että kaikki lähdöt juostaan ryhmälähtöinä. Suomenhevoset, lämminveriset, A- ja B-ponit ovat kaikki tervetulleita kilpailemaan omiin lähtöihinsä.
Enemmittä löpinöittä päästän teidät nyt ilmoittautumaan, tarkemmat ohjeet siihen tuossa vieressä ->
Nautitaan jalosta hevosurheilusta (ja miksei myös poni) ja toivotaan että sää suosii. :)
 
Terveisin: Anna V.

Ilmoittautuminen:
 
Ja lukekaahan huolella läpi, sillä väärät osallistumiset karsitaan armotta!
 
-yksi ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
- yksi hevonen voi juosta raveissa vain kerran
-yhdeltä tallilta/ omistajalta 3 hevosta/ lähtö
-ilmoita hevosesi sille soveltuvaan lähtöön, ennätyksetömät ensin koelähtöön
-ikärajat: sh 3-14v, lv 2-14v, ponit 3-16v, monté 5-14v
-ilmoittautumisesta jätetään turhat pisteet, pilkut ja viivat pois!
-ilmoittautuminen vain alla olevassa muodossa (muulloin seurauksena hylkäys):
 
lähtö x.
6v o Kilen-Pujo - Anna V. (SiRo) 1.22,2ke
4v t C.S. Lymy-Enkeli - Kati K. (SiRo) 1.27,4ake
 
Ilmoittautumiset tänne!

Lähdöt:
 
 
Koelähtö
tasoitusajo 2100m, lämminveriset paalulta, kylmäveriset 40m takamatkalta
Osallistujat
1. 2v t TC Immortal Yankee - Anna V. (HsK)
2. 2v o GT Renegade - Heli K (Team Ninitra)
----40m----
3. 3v t TC Kuuvarjo - Heidi L. (HeRa)
4. 3v t NJY Humun Tatar - ceara. (VMR)
 
 
Lähtö 1.
ryhmäajo A-poneille 1100m, avoin
Palkinnot: 150 - 100 - 50 - 30 - 20ve
Osallistujat
1. 6v o Mastermind - Jonsku (calvaro) 2.31,3ly
2. 6v o NMH Elvenpath - Heidi (calvaro) 2.38,6ly
3. 10v t HQ Kiukutteleva Prinsessa - Enni (Suzy’s) 2.38,8ly
4. 10v t Takapiha's Barbie-Girl - Marika (Suzy’s) 2.37,4ly
5. 8v o Für Baccara - Suzy (GoHo) 2.36,4ly
6. 16v o LC Taste of Raspberry - Pipsa (KirppuRa) 2.23,7
7. 6v t Shavann N'Joy - Nea (DR) 1.45,9ly
8. 7v t Meley von giant - Pilkku. (NRS) 2.39,5ly
9. 7v o Mintun Amore - Maija (HRR) 2.38,8lyx
10. 8v t Resdia 'D - Sanna L (FuRa) 2.28,3
11. 10v o Haapalan Kingis - Kata (Hrt) 2.24,6
12. 18v o Ku.Va.Barter - Mari (Hrt) 2.23,3
Hyl.
17v o Haapalan Perfect - Johanna (Hrt) 2.23,5 >> lähtö täynnä
5v t Sitruunapiirakan Viuhpiipore - Kati (Fires) 3.00,8 >> sama syy
12v o Getti - Icengard (FT Team) 2.49,3ly >> sama syy
7v o Celebrin Gaur - HeLi (FSRa) 2.31,9 >> sama syy
14v o Autumn's Capmint - Tiia (HMR) 2.30,5 >> sama syy
4v t Flash's Ethelinda - Lotta (Team RR) ei enn. >> sama syy
3v t JT Pähkinä - Sara (Team RR) ei enn >> sama syy
5v o Edwyn TR - Sari (HCT) 2.38,1aly >> sama syy
6v o Sympatian Aldodanera - Minttu K. (ElRa) 3.19,0 >> sama syy
 
 
Lähtö 2.
Ryhmäajo B-poneille 1100m, avoin
Palkinnot: 200 - 100 - 50 - 30 - 10ve
Osallistujat
1. 9v t Prumlum Rebelina - Jonsku (calvaro) 2.07,5ly
2. 9v o IH Winter Time - Maiju (Suzy’s) 2.35,9x
3. 9v t C.S. Miss Summer - Marika (Suzy’s) 2.40,3
4. 5v o Drönares Piccadilly - Enni (Suzy’s) ei enn.
5. 5v o Dollarin Terroristi - Kati K. (RED) 2.14,6
6. 7v t Bergvallens Bianca - Sanna L (FuRa) 2.17,9
7. 7v t Dollarin Pienokainen - Nelli (MSRa) 2.16,5
8. 8v o Kaardemumman Kerskailija - Qnvalotar (KuLoRa) 2.15,0api
9. 10v r Une Grande Suprise - Tiia (HMR) 2.21,1
 
 
Lähtö 3.
Ryhmäajo lämminverisille 2100m, avoin
Palkinnot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
1. 13v o Star Of Hole - Raimo (calvaro) 1.11,2aly
2. 7v o Indian Loisto - Rainer (calvaro) 1.10,7aly
3. 12v o CT Travel Mate - Jonsku (calvaro) 1.13,3aly
4. 4v t Los Nasha Bratva - Kata (LC) 19,9
5. 8v t Music's Yankee Star - Julia (PT) 1.18,8
6. 3v o Corde FRA - Pipsa (KirppuRa) 22,3ke
7. 5v t Rosebud Nin - Heli K (Team Ninitra) 1.14,3ake
8. 5v t GT Fortuneteller - Marko J (Team Ninitra) 1.14,9ly
9. 5v o Randy Nin - Sara M (Team Ninitra) 1.15,2aly
10. 3v t Ines DT - Sanna L (FuRa) 20,4ke
11. 3v o Moneygather - Nelli (MSRa) 17,0ke
12. 5v t Anymous Yep - Jarno (MSRa) 17,0ke
Hyl.
3v o PT Narcisse - Mira (PT) kl >> ennätys pitäisi olla
5v t Troca Dee DT - corniel (TF) 1.17,0kp >> lähtö täynnä
3v t Go Get Me Hit - Elina (TF) 1.17,0ake >> sama syy
5v o Fair Viking - Krisse Laakso (FSR) 17,7ke >> sama syy
3v o FS Aircraft - Kimmo Laakso (FSR) 19,5ke >> sama syy
3v o Fair Monster - Tinka (FSR)23,6ke >> sama syy
4v o CT Get Set - Rita (IR) 12.4aly >> sama syy
10v t Precious Nin - Annika (Fires) 13,6ke >> sama syy
10v o Seragold Nin - Assi (Fires) 1.13,2ly >> sama syy
10v t Lake's Moesha - Tommi (Fires) 12,9ly >> sama syy
2v o Garçon Rapide FRA - Dunmer (VNR, VRL-682) 1.26,6kex >> sama syy
8v t CT Ninniach - Abby (BraRi) 1.16,9ly >> sama syy
12v o Thunderbird Loisto - Hanna R. TahTi) 1.18,3ake >> sama syy
 
 
Lähtö 4.
Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, avoin
Palkinot: 500 - 250 - 150 - 100 - 50ve
Osallistujat
1. 5v t Lunatar - Raimo (calvaro) 1.25,3aly
2. 5v o Rosvo-Roope TK - Rainer (calvaro) 1.26,3aly
3. 6v t Kuunvalon Tuulen-Kuiskaus - Anna V. (HsK) 23,7aly
4. 4v o TC Kilahdus - Kati K. (RED) 27,8ake
5. 6v t L.L Voimatar - Kata (LC) 24,6
6. 6v t WN Utopia - Niina (TRH) 1.25,6ake
7. 4v o Metsiksen Otus - Rosa (TRH) 1.34,9ke
8. 7v t Pikkuvaahteran Runotar - Suzy (GoHo) 1.27,8ly
9. 7v t S.S. Suussa Sulava Suudelma - Enni (Suzy's) 1.28,5kp
10. 7v o A.H. Vinkkeri - Maiju (Suzy's) 1.28,9ly
11. 6v t PT Loistokas - Mira (PT) 1.28,5
12. 6v t J.E.P. Verotar - Julia (PT) 1.29,8
Hyl.
3v t Mintun Enkeli - minttu (TRH) ilm. kl. >> ennätys pitäisi olla
7v o PT Nopsajalka - Sanna (PT) 1.28,8 >> lähtö täynnä
8v o Tyyn Viimeinen - Pipsa (KirppuRa) 27,3kexx >> lähtö täynnä
10v t N.I.N.Kainotar - Heli K (Team Ninitra) 1.23,2ake >> sama syy
7v o N.I.N.Kuje - Marko J (Team Ninitra) 1.25,7ke >> sama syy
9v o N.I.N.Elias - Sara M (Team Ninitra) 1.25,3ke >> sama syy
5v t Perhoseffekti DT - Sanna L (FuRa) 25,8aly >> sama syy
5v t H.I.T. Vauhtityttö - corniel (TF) 29,5ke >> sama syy
4v o Tulituulen Veroleikki - Tommi (Fires) 26,9 >> sama syy
5v t CT'n Unileikki - Annika (Fires) 1.27,4ake >> sama syy
7v o Unen Ikituuri - will (KHR) 1.26,8ke >> sama syy
8v o K.K.Otto - Hanna R. (TahTi) 1.26,7ke >> sama syy

 
Lähtö 5.
Ryhmäajo orloveille 1600m
Palkinnot: 900 - 450 - 300 - 150 - 100ve
Osallistujat
1. 5v o Pedal´s Copperine - Kati K. (RED) 15,5aly
2. 3v o Kajova - Heidi L. (HeRa) 17,1aly
3. 2v o Kawaler Jaskier - Anna V. (HsK) 25,2ke
4. 11v o Iskatel - Sirpa (ElRa) 1.15,0aly
5. 6v t Karelija III - Virginia (ION) 1.14,5ake
 
 
Lähtö 6.
Ryhmäajo lämminverisille 2600m, alle 1.16,0
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 -90ve
Osallistujat
1. 5v t Pachita - Anna V. (HsK) 13,0aly
2. 6v t Sun Of Toscana - Raimo (calvaro) 1.13,4ke
3. 6v t Beautiful Nin - Rainer (calvaro) 1.14,1aly
4. 7v o Raffy Loisto - Jonsku (calvaro) 1.11,2aly
5. 4v t Jasnaja - Kati K. (RED) 14,4kp
6. 7v o Greatest Nin - Kata (LC) 14,1
7. 7v t Reggae Angel - Suzy (GoHo) 1.15,2ake
8. 11v t Neó Classique - Mira (PT) 1.15,2
9. 4v t Victoria Bay - Heli K (Team Ninitra) 1.15,4ke
10. 4v t Veda O'Nin - Marko J (Team Ninitra) 1.15,2aly
11. 4v o Agile Mood - Sara M (Team Ninitra) 1.15,5aly
12. 7v t JT Novaspace - Sanna L (FuRa) 13,9ly
Hyl.
7v t Divine Nin - Nelli (MSRa) 13,4ly >> lähtö täynnä
10v o KD's Sewer Speedway - Jarno (MSRa) 14,1ke >> sama syy
9v o KN Rocky Heart - Pinja K.. (PRO) 1.10,9ly >> sama syy
10v o GT Sourire Charmant - corniel (TF) 1.12,4aly >> sama syy
7v t Fire's Romance - Elina (TF) 1.12,9ke >> sama syy
4v t Must Be Star - Kata (Hrt) 15,5 >> sama syy
8v t Ray Ray Rose - Mari (Hrt) 13,1 >> sama syy
8v t Travel Rose - Johanna (Hrt) 13,4 >> sama syy
5v t I.K Starplayer - Krisse Laakso (FSR) 15,6aly >> sama syy
5v t Fair Way - Kimmo Laakso (FSR) 15,8aly >> sama syy
6v o BM Exiting Runner - Tommi (Fires) 1.11,7ly >> sama syy
7v t Fell Rose - Annika (Fires) 1.13,5aly >> sama syy
6v o GT So Rainer - Sari (HCT) 1.14,9ake >> sama syy
 
 
Lähtö 7.
Ryhmäajo suomenhevosille 2600m, alle 1.27,0
Palkinnot: 900 - 450 - 270 - 180 - 90ve
Osallistujat
1. 6v t C.S Lymy-Enkeli - Kati K. (RED) 22,2aly
2. 8v o JZT Viekserin-Vikke - Heidi L. (HeRa) 24,1ake
3. 8v o Kilen-Pujo - Anna V. (HsK) 20,6aly
4. 9v t FIM-Tähti - Raimo (calvaro) 1.20,3ake
5. 7v o Kukan Pallosalama - Rainer (calvaro) 1.20,4aly
6. 6v o Sunikan Hammaspeikko - Jonsku (calvaro) 1.21,9aly
7. 15v o Pörrö-Tuikku - minttu (TRH) 1.20,7ake
8. 10v t Tuulen Kuutamo Keiju - Rosa (TRH) 1.24,1a
9. 10v o Tyrskyn Rokkipoika - Mira (PT) 1.25,2
10. 7v t N.I.N.Puulintu - Heli K (Team Ninitra) 1.26,8ake
11. 7v r N.I.N.Gabriel - Marko J (Team Ninitra) 1.26,9ke
12. 8v o Vauhdin Pöly - corniel (TF) 1.21,7aly
Hyl.
6v o SD Hurja Huurre - Elina (TF) 1.22,9aly >> lähtö täynnä
16v t Loisto-Vekutar - Kata (Hrt) 20,4 >> sama syy
16v o Ryysyrannan Silmänilo - Mari (Hrt) 20,6 >> sama syy
12v o HR Salaman Isku - Johanna (Hrt) 21,1 >> sama syy
6v t N.I.N.Lemmen Rohto - Assi (Fires) 1.24,7ly >> sama syy
7v o N.I.N.Ritarin Ryyppy - Annika (Fires) 1.25,9ke >> sama syy
11v o S.M.E. Sirkkeli - Jessika (FT Team) 21,1 >> sama syy
8v o E.M Noidan-Liekki - Sari (HCT) 1.26,2kp >> sama syy
 
 
Lähtö 8.
Ryhmäajo peitsareille 1600m, avoin
Palkinnot: 800 - 400 - 200 - 100 - 70ve
Osallistujat
1. 6v o T&C`s Futures Yankee - Anna V. (HsK) p.08,0aly
2. 3v t Rhone Shadow - minttu (TRH)p.1.15,7
3. 3v t Nin's Neversleep - Heli K (Team Ninitra) p.1.12,5aly
4. 5v o Future Is Golden Price - Tommi (Fires) p.09,0ke
5. 4v t Fire's Della Mirabella - Annika (Fires) p.09,3ly
6. 3v o Mental Magic - Icengard (FT Team) p.10,4ke
7. 3v t Naked Idiot - Jessika (FT Team) p.11,4ke
Hyl.
3v o The Song - Tikru (RD) ilm. kl >> ennätys oltava
4v t Streamline Phasor - Sirpa (ElRa) ei enn >> sama syy
 
 
Lähtö 9.
Ryhmäajo lämminverisille 1600m, alle 5000ve voittaneille 
Palkinnot: 700 - 350 - 210 - 140 - 70ve
Osallistujat
1. 3v o Wanderlust Wie - Raimo (calvaro) 1.19,2aly
2. 8v o Los JackAss - Kata (LC) 13,5
3. 4v o Quenouille FRA - Enni (Suzy’s) 1.25.3
4. 3v o GT Pasquinell - Marika (Suzy’s) 1.22,4ke
5. 6v o Silverhill - Maiju (Suzy’s) 1.20,0ke
6. 3v o Gentle Burn - Heli K (Team Ninitra) 1.17,1ke
7. 3v o Echo Nin - Marko J (Team Ninitra) 19,1ke
8. 7v o CT Plein de Tact - Santsu J. (RED) 1.15.4aly
9. 6v o Sensation Yep - corniel (TF) 1.15.6aly
10. 5v o Buckaroo Star - Elina (TF) 1.18,1aly
11. 2v o Fortune Smiled On Him - Kata (Hrt) 21,9
12. 2v o Dream Big Money - Mari (Hrt) 19,6
Hyl.
3v o Grinny Welses - Johanna (Hrt) 23,0 >> lähtö täynnä
2v t Even Cross N´Joy - Krisse Laakso (FSR) ei enn. >> sama syy
2v t FS Sapphire - Kimmo Laakso (FSR) ei enn. >> sama syy
2v o I.K Run Away Crime - Tinka (FSR) ei enn >> sama syy
3v t Mivis Courièr - Assi (Fires) 24,0ke >> sama syy
3v o GT True Charity - Annika (Fires) 21,0ke >> sama syy
4v t Crimson Love - Icengard (FT Team) 16,0ke >> sama syy
4v o Wicked Speaker - Jessika (FT Team) 18,5aly >> sama syy